Výroba nakličovacieho pohára

Takýto pohárik alebo nakličovaciu misku si samozrejme viete kúpiť v obchode, ja osobne som mala nakličovaciu keramickú misku a bola výborná, len som ju omylom rozbila 🙁 Na semienka chodím do zdravých obchodov – môj najobľúbenejší je Dobromysel v Nitre. Majú veľký výber všetkého čo Vás napadne a personál v obchodíku vždy milo poradí.

Ak máte misku či pohárik z obchodu, nemusíte si vyrábať iný, ale prečo si nevyrobiť i vlastný, keď je to tak jednoduché. Môžete mať aj ten z obchodu, ale pridať k nemu ešte ďalší, aby bolo klíčkov dostatok.

Ak chcete vedieť viac o klíčkoch, ich výhodách a ako správne nakličovať, prečítajte si článok 5 pravidiel nakličovania.

Na výrobu nakličovacieho pohára budete potrebovať:

  • zaváraninový pohár ( ja mám ten klasický 7 dcl. )
  • gumičku ( dobrá je tá, ktorou sú balené špargle v obchode 🙂 ale kľudne postačí aj obyčajná)
  • kúsok pletiva na okennú sieťku alebo gázu ( ja som mala doma pletivo, lebo som si vyrábala sitá na sušenie bylín)
  • nožnice

Postup:

Z pletiva si vystrihnite štvorec a pomocou viečka ho pripevnite k poháru. Navlečte na sieťku gumičku a potom obstrihnite sieťku okolo pohára, tak aby nezavadzala pri manipulácii. Môžete ju prípadne zahnúť, ale nemusíte. Keď dáte dolu viečko, uvidíte ako sa Vám sieťka vytvarovala akoby do tvaru viečka. Hotovo. Teraz už len pridať semienka a klíčiť. Pozrite sem ako>>>

Ak sa Vám návod páčil, pozrite i iné, ktoré mám na blogu alebo sa nechajte inšpirovať niektorým z mojich E-bookov zdarma.

Spoločne sa môžeme vidieť i na FB v skupine Návody, postupy, recepty a rady, nie len do záhrady, kde si navzájom radíme a pomáhame v pestovaní či iných aktivitách okolo domu.

Sme tiež na Instagrame, kde nájdete veľa pekných okulahodiacich fotiek z mojej záhrady.

Mojou vášňou je pestovanie zeleniny a ovocia pre vlastnú spotrebu a bez chemikálií. Preto ukazujem ľuďom, že pestovanie bez chémie je možné a vôbec nie je zložité. Tiež Vás rada prevediem spracovaním takto vypestovanej zeleniny a ovocia, aby ste ju využili na maximum. Ak chcete o mne vedieť viac, prečítajte si aké boli moje začiatky.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely tohto konkrétneho komentára. Zásady spracovania osobných údajov