Z jednej štyri !

Delenie okrasných tráv.

Máte v záhrade okrasné trávy a zapáčili sa vám natoľko, že by ste ich chceli mať oveľa viac? To nie je problém a vôbec nemusíte ísť do obchodu utratiť ďalšie peniaze. Stačí ak tú svoju krásavicu trochu omladíte. Teraz je na to vhodný čas. Pomôžete tráve aj peňaženke 🙂 Pestovanie okrasných tráv nie je vôbec zložité. Majú rady slniečko a nie sú vôbec náročné na pôdu.

Po zime, keď už nehrozia mrazy je vhodný čas trávy strihať. Nebojte sa toho a urobte jej novú frizúru. Kľudne ju ostrihajte na 15 cm od zeme. Striháme ich až na jar z dôvodu, že i v zime sú veľmi estetické a skrášlia záhradu. Odporúčam však na zimu trávy zviazať tak, aby sa sneh nedostal do vnútra rastliny. Mohla by tak zamrznúť.

Nachystajte si miesto kam zasadíte nové trávy. Ja kopem jamy skôr ako delím trávy, aby som vždy mala dosť miesta pre nové rastlinky. Viete potom na koľko častí chcete trávu rozdeliť. Je len na vás koľko tráv chcete mať.

TIP: pred strihaním trávy ju nerozväzujte. Bude sa vám ľahšie strihať zviazaná.

Túto trávu, ktorú ideme deliť som zasadila v roku 2018 na jar. Teraz, teda hneď na druhú jar, si ju rozdelím na 4 časti, lebo je obrovská a musím povedať, že každému návštevníkovi našej záhrady padla do oka. 🙂 I preto som sa rozhodla, že tejto nádhery chcem mať okolo seba viac. Pri pohľade na trávu, ktorá sa kolíše vo vetre, je nám naozaj príjemne.


A ako na to?

Môže to znieť naozaj drasticky, ale tráve to neublíži. Zoberte do rúk rýľ a rozseknite trávu na 4 časti. Môžete aj na menej, podľa toho koľko máte voľného miesta. Obídite rýľom celú rastlinu a vyberte jednotlivé časti von. Potom do vykopanej jamy nalejte vodu, umiestnite rastlinku a zasypte hlinou. Pritlačte a znovu polejte. Hotovo 🙂 také jednoduché.

Mojou vášňou je pestovanie zeleniny a ovocia pre vlastnú spotrebu a bez chemikálií. Preto ukazujem ľuďom, že pestovanie bez chémie je možné a vôbec nie je zložité. Tiež Vás rada prevediem spracovaním takto vypestovanej zeleniny a ovocia, aby ste ju využili na maximum. Ak chcete o mne vedieť viac, prečítajte si aké boli moje začiatky.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely tohto konkrétneho komentára. Zásady spracovania osobných údajov